X KAPAT
X KAPAT
Zonguldak'a Hoşgeldiniz... Zonguldak Seni Bekliyor! Hemen üye olun veya giriş yapın...
Facebook İle Oturum Açın
veya
Şifremi Unuttum
Kayıtlı Değil misiniz? Hemen Hesap Oluşturun

Hakkımızda

Zonguldak'ın sahip olduğu turizm potansiyelinin kullanılarak turizmin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi için her türlü turizm platformunun kullanarak Zonguldak ilinin yurt içi ve yurt dışında daha geniş kitlelere tanıtılması, il genelinde turizm sektöründe yapılan ve yapılması planlanan her türlü faaliyet ve organizasyonun belirli bir koordinasyon içerisinde yürütülerek ortak aklın oluşturulması ve Zonguldak iline destinasyon yönetimi bilincinin aşılanması ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Zonguldak Valiliği koordinasyonunda turizm sektöründe kaynakların etkin ve verimli kullanılması, kamu kurumu, özel sektör ve STK'lar arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması ile işbirliği ve ortak hareket kültürünün geliştirilmesi amacıyla 2020 yılı Aralık ayında Zonguldak Turizm Tanıtım Koordinasyon Kurulu kurulmuştur.

Zonguldak ilinde turizm sektöründe orta ve uzun vadede destinasyon yönetim ofisine evrilmesi planlanan bu yapı ile sektöre bütüncül bir bakışın getirilmesi amaçlanmıştır. Zonguldak Turizm Tanıtım Ofisi yönetiminde Zonguldak Valiliği, Zonguldak Belediyesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Zonguldak İl Özel İdaresi, Zonguldak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Zonguldak Turizm Platformu ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansından temsilciler yer almaktadır. Kurulun yaptığı ilk toplantılar neticesinde alınan kararlar doğrultusunda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı binasında Zonguldak Turizm Tanıtım Ofisi adıyla fiziki bir mekan da oluşturulmuştur. 

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının (BAKKA) planlamaları ve kurulun da uygun görüş ve katkılarıyla BAKKA koordinasyonunda visitzonguldak.com adıyla bir turizm tanıtım platformu çalışması da başlatılmıştır. Bu çalışma ayrıca BAKKA'nın hazırlamış olduğu Turizm Master Planına uygun şekilde 2020 yılında sosyal medya üzerinde yönetmeye başladığı tabiatiylabatikaradeniz hesaplarıyla da entegre edilmiş, böylece Zonguldak ilinin ve Batı Karadeniz Bölgesinin tanıtımına hizmet edecek şekilde genişletilmiştir. 

Türkçe ve İngilizce olarak hizmet verecek olan visitzonguldak.com adresinin aynı zamanda bir kent rehberi niteliği de taşıması da planlanmaktadır. Türkçe kısmı Nisan ayında hizmete alınan platformun İngilizce versiyonunun ise 2021 yılı ortasına kadar işlevsel hale getirilmesi planlanmaktadır.

İnternet sitesi ve sosyal medya hesaplarının Zonguldak ili başta olmak üzere Batı Karadeniz Bölgesi ve ülkemiz turizmine katkı sunmasını temenni ederiz.

 

Zonguldak Turizm Tanıtım Ofisi